Na tej stronie pobierzesz program:

Quest3D 4.3.2

Opis:
Quest3D to silnik graficzny 3D i platforma do tworzenia aplikacji 3D. Główne zastosowania to wizualizacje architektoniczne, gry komputerowe, aplikacje szkoleniowe i symulatory. Ale obszar zastosowania ogranicza tylko wyobraźnia twórców.

Dane z programów graficznych, takich jak 3D Studio Max, SoftImage, Cinema, Blender czy AutoCAD mogą być łatwo eksportowane do Quest3D i wykorzystane do tworzenia interaktywnej aplikacji 3D.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Quest3D jest sposób programowania. W odróżnieniu od standardowej metody pisania kodu programu, jak w językach programowania (np. C++), środowisko edycyjne Quest3D jest prawie całkowicie graficzne. Inną cechą wyróżniającą jest to, że możemy edytować aplikację podczas jej działania.

Quest3D posiada unikatowy, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Aplikacje 3D tworzone są wizualnie - poprzez łączenie ze sobą bloków funkcjonalnych zwanych "Channel'ami". Połączone w graf channel'e reprezentują strukturę naszej aplikacji. Silnik graficzny "przebiega" poprzez graf podczas każdej klatki renderowania, wywołując każdy channel. W ten sposób powstaje interaktywna aplikacja 3D. Nie ma potrzeby kompilowania aplikacji, użycia interpretera ani uruchamiania wirtualnej maszyny ponieważ każdy channel zawiera już skompilowany kod. Dzięki temu wydajność silnika Quest3D jest porównywalna do silników graficznych napisanych w C++.

Końcowa aplikacja może być wypublikowana jako aplikacja Windows (pliki exe) lub jako strona WWW. Obsługiwane przeglądarki to Internet Explorer i Firefox.
 
Z naszego serwisu można pobrać plik ISO, jest to wersja demonstracyjna z tutorialami. 
 
Więcej przeczytasz na polskim forum http://forum.quest3d.pl.
Data dodania:
04 Oct 2009 08:56:36
Data dodania:
30 Jun 2010 10:12:56
Rozmiar:
198,16 MB
Pobrań:
1913
Licencja:
Demo (demonstracyjna)
Wersja:
4.3.2
Autor:
Act-3D, B.V.
Strona WWW:
Kliknij aby odwiedzić stronę

Pobierz program: Quest3D 4.3.2 Pobierz